Grintuss

Z badań Aboca powstał Lenodiar, przeciwdziałający biegunce i przywracający równowagę jelit dzięki roślinnemu kompleksowi molekularnemu tanin, Actitan.

Biegunka podróżnych jest bardzo częstym problemem, który może dotknąć zarówno osoby wybierające się do odległych krajów, takich jak Ameryka Łacińska, Afryka, Bliski Wschód i Azja, jak i osoby wyjeżdżające w bliższe strony, z powodów prywatnych lub zawodowych. Główne przyczyny to: wirusy, bakterie, zmiany stylu życia, pożywienie, skoki temperatury mające wpływ na jelita poprzez aktywację ich perystaltyki oraz na błonę śluzową poprzez zaburzenia regulacji wydzielania płynów.

W takich okolicznościach organizm poddawany jest ciężkiej próbie, stawiając pod znakiem zapytania całe wakacje, sprawiając, że traci się możliwość zdobywania doświadczeń, oglądania zapierających dech w piersi widoków i zamykając podróżnych w czterech ścianach hotelu. To jeszcze nie wszystkie zagrożenia. Oprócz dyskomfortu i bólu, biegunka powoduje ryzyko odwodnienia, utraty witamin i minerałów oraz zaburzenia równowagi flory bakteryjnej jelit, szczególnie u dzieci.

Biegunka, problem powszechny na całym świecie, powodowana jest nie tylko przez infekcje, tak jak biegunka „podróżnych”, lecz może być również jatrogeniczna, czyli spowodowana stosowaniem źle tolerowanych leków, lub wynikać z zaburzenia lub chorób jelit, takich jak zespół jelita nadwrażliwego (IBS), biegunka czynnościowa, choroby zapalne jelit, itd.

U podłoża biegunki leży stan podrażnienia oraz zapalenia błony śluzowej jelit, prowadzący do uszkodzeń komórkowych oraz znacznej utraty płynów. W związku z tym należy działać na błonę śluzową jelit, chroniąc ją przed dalszymi uszkodzeniami, aby umożliwić przywrócenie prawidłowego funkcjonowania jelit.

Dzięki badaniom Aboca powstał Lenodiarprodukt przeciwdziałający biegunce sprzyjający przywróceniu równowagi jelit, który nie powoduje zaparć.

Jak działa Lenodiar?

Dzięki roślinnemu kompleksowi molekularnemu Actitan, Lenodiar zwalcza zapalenie błony śluzowej jelit, wykazując dwa mechanizmy działania:

  • działanie ochronne, uzyskane poprzez utworzenie powłoki o efekcie bariery, która ogranicza kontakt z mikroorganizmami chorobotwórczymi;
  • działanie przeciwutleniające, które przeciwdziała podrażnieniu błony śluzowej.

Lenodiar dostępny jest w dwóch formach, z których obie nie zawierają glutenu:

  • Lenodiar Adult, opracowany specjalnie dla dorosłych i młodzieży od 12. roku życia,  w kapsułkach;
  • Lenodiar Pediatric, opracowany specjalnie z myślą o dzieciach od 1. roku życia, w saszetkach z granulatem.
Lenodiar | Aboca
Lenodiar Adult i Lenodiar Pediatric
dostępne są w aptekach

AbocaTo jest wyròb medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aboca Grintuss